החלפת מסך למחשב נייד

האם אתה מחפש להחליף את המסך במחשב הנייד שלך? החלפת מסך מחשב נייד יכולה להיות משימה לא פשוטה – אבל אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעזור! בפוסט זה בבלוג, נספק סקירה כללית של התהליך וטיפים לביצועו במהירות ובקלות. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד!

אם מסך המחשב הנייד שלך שבור או פגום, תוכל להחליף אותו על ידי ביצוע השלבים הבאים:
1. אסוף את הציוד הדרוש, כגון מברג פיליפס ומסך חלופי.
2. אתר את הברגים שמחזיקים את מארז המחשב והסר אותם כדי לקבל גישה למסך.
3. נתק את כל הכבלים המחוברים למסך הישן והסר אותו מהמחשב הנייד.
4. חבר את כל הכבלים למסך החדש והתקן אותו במקום הישן.
5. חבר מחדש את המארז עם הברגים ובדוק את המסך החדש שלך.
6. במידת הצורך, התקן תוכנה נוספת כגון ASUS ScreenXpert (או Screenpad 2.0) עבור מסכי מגע (או מנהלי התקן תצוגה אחרים עבור מסכים ללא מגע) כדי להבטיח ביצועים מיטביים של לוח התצוגה החדש שלך.

מצא את דגם המחשב הנייד שלך

חשוב לברר מהו דגם המחשב הנייד שלך לפני החלפת המסך. אתה יכול למצוא את מספר הדגם על מדבקה הממוקמת בגב המסך. עליך גם לדעת את המפרט עבור מסך חלופי של מחשב נייד, כגון גודל, רזולוציה וסוג הפאנל. בנוסף, עליך לוודא שפאנל ה-LCD החלופי תואם לדגם המחשב הנייד שלך. אתה יכול גם לחפש תיקון מסך זול של מחשב נייד בקרבתך כדי לחסוך כסף בעלויות ההחלפה. לבסוף, אתה יכול לצפות במדריכי וידאו על פירוק מחשב נייד שיעזרו לך בתהליך.

וודא שקיבלת את המסך הנכון

כאמור, בעת החלפת מסך למחשב נייד, יש להקפיד על קבלת מספר הדגם הנכון של המסך. ניתן למצוא זאת על המדבקה בגב המסך. אתה יכול גם לקנות מבחר רחב של מסכים למחשב נייד ב-Amazon.com, עם משלוח יחסית מהיר והחזרות חינם במידה והזמנת מסך לא נכון. בנוסף, עליך להקפיד להשיג את הגודל הנכון עבור המחשב הנייד שלך, מכיוון שקיימים גדלים רבים לבחירה.

תיקון מחשב נייד

קנה את הכלים הנכונים לתיקון

אם אתה רוצה להחליף את המסך למחשב הנייד שלך בעצמך, תצטרך כמה כלים כדי לבצע את העבודה. תזדקק לסט של מברגים, סכין, פינצטה, מפרטי גיטרה, מברשת ומטלית ניקוי. בנוסף, ייתכן שתרצה לשקול להשיג ערכת מברגים מקצועית או מברג עם סט סיביות לתיקונים מדויקים יותר. ברגע שיש לך את כל הכלים הדרושים, תוכל לפתוח את המחשב הנייד שלך ולהתחיל להחליף את המסך.

נתק והסר את המסך הישן

כן, אפשר לנתק ולהסיר את המסך הישן ממחשב נייד. לשם כך, תצטרך למצוא את מכסי הברגים לאורך הלוח הקדמי של המסך ולהסיר אותם עם סכין יפנית או חפץ חד אחר. לאחר מכן פתח בזהירות את המחשב הנייד ונתק את הכבל שעובר מהמסך ללוח הראשי. ברגע שזה נעשה, אתה יכול להסיר את המסך הישן ולהעביר את כפתור הבית למסך החלופי החדש שלך. לבסוף, הקפד להיפטר מלכלוך לפני הרכבה מחדש של המחשב הנייד שלך.

נקה והכן את המסך החדש

החלפת מסך מחשב נייד מחייבת אותך לנתק את המחשב הנייד ולהסיר את הסוללה. על משטח שטוח, משטח נקי, כבה את המחשב הנייד והסר את הלוח כדי שתוכל לגשת ל-LCD. עליך להשתמש בחומרים עדינים לניקוי מסך המחשב הנייד שלך, כגון מטלית מיקרופייבר לניקוי או בקבוק תמיסת ניקוי מסך. הקפד לנקות את המסגרת והבסיס בעזרת חומרי ניקוי רב תכליתיים לפני התקנת המסך החדש.

חבר את המסך החדש

כדי להחליף מסך של מחשב נייד, תחילה יהיה עליך לנתק את המסך מהמחשב הנייד. ודא שהמחשב כבוי לחלוטין ומנותק מהחשמל כדי שתוכל לגשת ל-LCD. לאחר מכן תצטרך לנתק את כל הכבלים המחברים את ה-LCD ללוח האם. לאחר ניתוק כל הכבלים, ניתן להסיר את המסך הישן ולהחליף אותו בחדש. חבר את המסך החדש וחבר מחדש את כל הכבלים שנותקו. לבסוף, חבר מחדש את המסגרת והדק אותה עם ברגים.

בדוק חיבורים, הרכב מחדש, בדוק, פתור בעיות

לאחר שהרכבת מחדש את מסך המחשב הנייד, עליך לבדוק את כל החיבורים ולוודא שהכל מחובר כהלכה לפני הפעלת המחשב. לבסוף, אתה יכול לפתור בעיות שעלולות להתעורר עם המסך החדש.

שקול שירותי מעבדה מקצועיים

החלפת מסך היא עסק מסובך לידיים לא מיומנות. אם אתה שוקל לקחת את המחשב למעבדה, חשוב לקחת בחשבון אלמנטים של מקצועיות, מוניטין ושירות בבחירת ספק שירותי תיקונים.

י.ד.ע מחשבים מציעים שירותים מקצועיים ומהימנים להחלפת מסך מחשב נייד. יש להם גישה כמעט לכל חלקי המסך הקיימים, ויש להם ניסיון בתיקון כל סוגי המחשבים הניידים. הם מציעים גם שירותי מעבדה מתקדמים לתיקונים מורכבים יותר. הם מתמחים בתיקון מחשבים ניידים מכל סוג. יש להם ניסיון רב שנים בתיקון לוחות אם ומציעים שירותים מקצועיים ומהימנים בתמחור תחרותי. כאשר ניתן לתקן את המחשב שלך והוא יתוקן על ידי המקצוענים של י.ד.ע מחשבים, אתה יכול להיות בטוח שזה יתבצע כמו שצריך!

החלפת מסך מחשב

סיכום

החלפת מסך מחשב נייד אינה מדע טילים, וניתן לעשות זאת בטווח המחירים של 500-1500 שקל, תלוי בעיקר בסוג וגודל המסך. כמעט לכל דגמי המחשבים יש מסכים חלופיים זמינים באינטרנט. המפרט הנפוץ ביותר כיום הוא מסך עם פאנל IPS, רזולוציה של 1920×1080 וקצב רענון של 60Hz.